Navigace

Obsah

VÝZNAMNÉ CHVÁLENICKÉ STAVBY

 

OBEŇÁK

Stránka

  • 1

Chválenický obecní úřad - v minulosti se v těchto místech nacházela obecní pastouška. Místní národní výbor zde byl jako novostavba vybudován v polovině 70. let. V budově se nachází také zasedací místnost, ordinace lékaře a obecní knihovna.

Chválenický obecní úřad - v minulosti se v těchto místech nacházela obecní pastouška. Místní národní výbor zde byl jako novostavba vybudován v polovině 70. let. V budově se nachází také zasedací místnost, ordinace lékaře a obecní knihovna.

Chválenický poštovní úřad - budova v minulosti sloužila jako místní národní výbor. Do roku 1941 patřila židovské rodině Tanzerových, kteří zde vedli chválenický "obchodní dům".

Chválenický poštovní úřad - budova v minulosti sloužila jako místní národní výbor. Do roku 1941 patřila židovské rodině Tanzerových, kteří zde vedli chválenický "obchodní dům".

Prodejna ZKD Plzeň, vybudovaná svépomocí občanů v létech 1986 - 1988.

Prodejna ZKD Plzeň, vybudovaná svépomocí občanů v létech 1986 - 1988.

Chválenický hostinec "Na Radosti", "U Peroutků" nebo "U Cingrošů" býval vždy centrem kulturního dění v obci. V dnešní době je moderně přestavěn, slouží stále jako restaurace, kulturní dům a turistická ubytovna. Do této podoby byla restaurace přestavěna v letech 1975 - 1977.

Chválenický hostinec "Na Radosti", "U Peroutků" nebo "U Cingrošů" býval vždy centrem kulturního dění v obci. V dnešní době je moderně přestavěn, slouží stále jako restaurace, kulturní dům a turistická ubytovna. Do této podoby byla restaurace přestavěna v letech 1975 - 1977.

Bývalá chválenická záložna, Kampelička, u hlavní silnice Plzeň - České Budějovice, byla postavena v roce 1932. V nedávné minulosti se zde nacházela pošta a obecní knihovna.

Bývalá chválenická záložna, Kampelička, u hlavní silnice Plzeň - České Budějovice, byla postavena v roce 1932. V nedávné minulosti se zde nacházela pošta a obecní knihovna.

Budova chválenické základní školy (v popředí vlevo) z počátku 19. století. Dnes je zde umístěn 1. stupeň ZŠ, mateřská škola a školní družina.

Budova chválenické základní školy (v popředí vlevo) z počátku 19. století. Dnes je zde umístěn 1. stupeň ZŠ, mateřská škola a školní družina.

Želčanská klubovna, zvaná místním slangem "kongresové centrum" - skutečné kulturní centrum obcí Želčany a Chouzovy. Původně se jednalo o želčanský Trykarův hostinec.

Želčanská klubovna, zvaná místním slangem "kongresové centrum" - skutečné kulturní centrum obcí Želčany a Chouzovy. Původně se jednalo o želčanský Trykarův hostinec.


Stránka

  • 1